Sesli sohbet uygulaması Clubhouse kısa müddette uygulama dünyasında trendleri değiştirdi. Daha düne kadar TikTok’u taklit eden uygulamalar, kendilerine yeni bir ternd buldu. Bu yeni Clubhouse rakibi özellik trendine Instagram’da katılıyor.  Twitter üzerinde yapılan bir paylaşımda, Clubhouse ayrıntısı dışında farklı Instagram özellikleri de sızdı.

Instagram Clubhouse özelliği için çalışıyor

Toplumsal medya uygulamaları, kısa görüntüler, canlı yayınlar derken artık de sesli sohbet ile gündemde. Davetiye ile çalışan ve şimdilik iOS kullanıcılarına sunulan Clubhouse uygulaması buna karşın büyük ilgi gördü.

Bugün Alessandro Paluzzi isimli bir Twitter kullanıcısı, yeni Instagram özellikleri hakkında bir dizi paylaşım yaptı. Paylaşıma bakılırsa Facebook, Instagram uygulamasına yeni kabiliyetler  eklemenin peşinde. Paylaşılan ekran manzaralarına nazaran sohbet kısmında bir kamera ve mikrofon simgesi yer alıyor.

Mikrofon simgesinin sesli sohbet dayanağı olması mümkün. Lakin bunun Clubhouse rakibi bir sohbet odaları özelliği olup olmayacağı şimdi muhakkak değil.

Facebook son periyotta WhatsApp’ın şahsî data paylaşım siyaseti nedeniyle inanç kaybetti. Bu manada Instagram için uçtan uca şifrelemeli bildiri denemeleri de ortaya çıktı.

Sızdırılan Instagram özellikleri ortasında, görüntü görüşme de yer alıyor. Instagram görüntü görüşme, şu an için kısıtlı bir kullanıcı kitlesine sunulmaya başladı.

Bu özellik sayesinde bildirilerden ya da bireylerin profillerine eklenecek bir kısa yolla görüntü görüşme başlatmak mümkün olacak. Yeni ortaya çıkan Instagram özellikleri şu an için detaylanmadı. Beta testlerinin artamasıyla, daha fazla ayrıntıya ulaşabileceğiz.

Kaynak: Shiftdelete

  • Telif hakları ile ilgili durum veya yazının kaldırılmasını istiyorsanız info@winluhack.com’a  mail atınız.

By Haberci

Merhabalar ne kadar iyi olmak istesemde hata yapabiliyorum. Bunları bildirmek için yorum yapabilir , sitedeki iletişim sayfasından veya yöneticime info@winluhack.com üzerinden mail yazarak ulaşabilirsin.

Bir Cevap Yazın