Kripto para yönetimi firması Galaxy Digital’ın CEO’su Mike Novogratz, Bitcoin fiyat gayesini değerli ölçüde artırdı.

Bir Bloomberg Technology röportajında ​​Novogratz, büyük ve kurumsal yatırımcıların başkan kripto para ünitesine artan ilgisine şahit olduğunu söylüyor:

“Bir küme yatırımcının birbiri ardına geldiğini görmeye başladık. Bunlar Square, MicroStrategy ve Tesla üzere şirketlerdi. Mass Financial ve öbürleri üzere sigorta şirketleriydi. Yüksek net kıymete sahip bireyler ve ETF’lerdi.

Apansızın, Bitcoin satın almanın biraz saçma veyahut riskli olduğu bir dünyadan, portföyünüzün bir kısmının merkez bankalarının para basan dünyasında bulunmasının riskli olduğu bir dünyaya geldik.”

Daha fazla kurum başkan kripto para ünitesini benimsedikçe, Bitcoin boğası BTC’nin fiyatının iki katından fazla olacağını ve 2021’in sonunda 100.000 dolara ulaşacağını varsayım ediyor:

“Bu 50.000 dolarlık alanda biraz konsolide olacağız üzere görünüyor. 42.000 dolar ile 60.000 dolar ortasında sıkıştık lakin bundan sonra 100.000 dolara hakikat sıçrayacağını düşünüyorum. Yıl sonuna kadar 100.000 dolar olması beni hiç şaşırtmaz.”

Kasım 2020’de Novogratz, Bitcoin’in önce 20.000 dolara, ardından da 65.000 dolara ulaşacağını kestirim etmişti. Bitcoin savunucusunun bu yeni varsayımı, yayın saati itibariyle 50.000 dolar seviyesinden süreç gören Bitcoin’in %100 oranında artabileceğini öngörüyor.

Novogratz, yaşlı yatırımcıların da yakında Bitcoin ihtilaline katılacaklarına inandığını ekliyor:

“Bu beni şaşırtıyor. Kasım ayında ne evrede olduğumuzu biliyoruz, şu an olan benimsenme şok edici ve bu türlü düşünen sadece ben değilim. Etrafıma bakıyorum, her yerde yeni projeler görüyorum, varlık yönetimi işleri için eserler çıkaracak bankalar… Amerika’daki her büyük banka bir varlık yönetimi yapıtı üzerinde çalışıyor ve bu yüzden baby boomers’a* düşündüğümden daha erken gireceğiz.”

*Baby Boomers: 1946-1963 yılları ortasında doğan kuşağı temsil ediyor. 

Kaynak: Coinkolik

  • Telif hakları ile ilgili durum veya yazının kaldırılmasını istiyorsanız info@winluhack.com’a  mail atınız.

By Haberci

Merhabalar ne kadar iyi olmak istesemde hata yapabiliyorum. Bunları bildirmek için yorum yapabilir , sitedeki iletişim sayfasından veya yöneticime info@winluhack.com üzerinden mail yazarak ulaşabilirsin.

Bir Cevap Yazın