AYDIN’ın Efeler ilçesinde, ruhsal sıkıntıları olduğu ileri sürülen Yunus Y. (30), evvel kendi meskenini daha sonra ise akrabalarının konutunu ateşe verdi. Yangın itfaiye gruplarınca söndürülürken, 5 konutta hasar oluştu. Polis, olayın akabinde kayıplara karışan Yunus Y.’yi yakalamak için çalışma başlattı.

Olay, saat 21.00 sıralarında Köprülü Mahallesi 1622 Sokak’ta meydana geldi. Argümana nazaran, ruhsal problemleri olduğu ve cezaevinden yeni çıktığı ileri sürülen Yunus Y., bilinmeyen nedenle önce kendi konutunu daha sonra akrabalarının meskenini ateşe verdi. Bölgeden duman yükseldiğini görenler durumu itfaiye, sıhhat ve polis gruplarına bildirdi. İhbar üzerine bölgeye çok sayıda itfaiye grubu sevk edildi. Olay yerine gelen Aydın Büyükşehir Belediyesine bağlı itfaiye gruplarının ağır uğraşları sonucu yangın kısa müddette denetim altına alındı. Yangın sonrası 5 mesken kullanılamaz hale gelirken, yanan müstakil meskenlerin çevresinde bulunan apartmanlardaki vatandaşlar da dumandan etkilendi. 

CAMLARI KIRMIŞYangın sonrası polis gruplarının yaptığı birinci incelemede, Yunus Y.’nin akrabalarının konutlarında olduğu sırada camlarını kırarak ateşe verdiği, içeride bulunan bireylerin ise kısa müddette konutu terk ederek kurtulduğu belirtildi. 5 meskeni ateşe veren Yunus Y.’nin yakınları, her vakit hayatlarını tehlikeye attığını ve daima bir olay çıkarttığını sav ederek duruma reaksiyon gösterdi.

Polis, olayın ardından kaçan Yunus Y.’nin yakalanması için çalışma başlattı.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Cemal YILDIRIM

By Haberci

Merhabalar ne kadar iyi olmak istesemde hata yapabiliyorum. Bunları bildirmek için yorum yapabilir , sitedeki iletişim sayfasından veya yöneticime info@winluhack.com üzerinden mail yazarak ulaşabilirsin.

Bir Cevap Yazın