Qualcomm’un kısa mühlet içinde orta sınıf Snapdragon 775 / 775G işlemciyi duyurması bekleniyor. Sızan bilgiler ise bu yapıtın temel özelliklerini ortaya koyuyor.

Bilginin kaynağının Qualcomm‘dan sızan bir sunum dokümanı olduğu tez ediliyor. Yeni çipin 5 nanometre teknolojisi kullanılarak üretileceği bildirildi. İşlemci Kryo 6xx çekirdeklerine dayalı olacak, lakin saat frekansı belirtilmiyor. Platform ayrıyeten LPDDR5-3200 ve LPDDR4X-2400 RAM’in yanı sıra hızlı UFS 3.1 depolama üniteleri için destek de sunacak.

Birinci kullanan Xiaomi olabilir

Spectra 570 ISP ünitesi, tıpkı anda üç 28 megapiksel sensörü veyahut 64 ve 20 milyon piksel sensör kümesini saniyede 30 kare hızında çalıştırma yeteneği sağlayacak. Dolayısı ile de imaj gereçlerini saniyede 60 kare hızında 4K formatında kaydetmek mümkün olacak.

Snapdragon 775’in, Wi-Fi 6E ve Bluetooth 5.2 kablosuz temas, LTE Cat.18 hücresel irtibat ve mmWave 5G (otonom ve otonom olmayan mimarilere sahip ağlar) için destek sunacağı da belirtilmiş. Son olarak da ses yongası için WCD9380 / WCD9385‘ten bahsediliyor.

Öte yandan Çinli Xiaomi‘nin yeni donanım platformunu benimseyen birinci şirketlerden biri olması bekleniyor.

By Haberci

Merhabalar ne kadar iyi olmak istesemde hata yapabiliyorum. Bunları bildirmek için yorum yapabilir , sitedeki iletişim sayfasından veya yöneticime info@winluhack.com üzerinden mail yazarak ulaşabilirsin.

Bir Cevap Yazın