Ağustos ayından bu yana yüzde 1.000’in üzerinde yükselen Ethereum rakibi Polkadot (DOT)’un ticaret mukaveleleri, kripto para borsası Binance’te %99 çöküş ile kelamda flaş bir çöküş yaşadı.

Binance Polkadot vadeli süreç kontratları, yaklaşık 33 dolara geri dönmeden evvel Cuma günü kısa bir müddetliğine 1 doların altına düştü. Saniyeler süren ani düşüş sırasında borsada 18 milyon dolarlık Polkadot vadeli süreç kontratları işleniyordu.

Bir Binance temsilcisi, CoinDesk’e verdiği demeçte “Büyük bir durumu olan bir kullanıcı, piyasaya tek bir stop buyruğu koydu ve bu düşüşü tetikledi,” dedi. Konumun, piyasadaki mevcut toplam tekliflerini aştığını da ekledi. Ayrıyeten şu tabirleri kullandı:

“Tasfiyeler için belirlenmiş fiyatı kullandığımız için, başka kullanıcıların konumları etkilenmedi. Misal bir durumun tekrarlanmasını önlemek için piyasadaki stop buyruğu boyutunun limitleri için daha fazla denetim ekleyeceğiz.”

Bu çeşit fiyat artışları olağandışı olsa da ender değildir. Geçen yıl Ağustos ayında hileli bir algoritma, Binance BTC vadeli süreçlerinin fiyatını kısa bir müddetliğine 100.000 dolara gönderdi. Bu durum, bir traderın potansiyel bir “kabus” senaryosu olarak tanımlanabilir.

Kripto para vadeli süreç ticareti, traderların gelecekteki token fiyatları hakkında spekülasyon yapmasına müsaade vererek, kullanıcılara konumları için büyük ölçüde “kaldıraç kullanma” imkanı sunan borsaların yardımıyla multi-trilyon dolarlık bir piyasa haline geldi.

Polkadot, 2021 yılında yükseldi

Şu anda kıymet olarak altıncı en büyük kripto para ünitesi olan Polkadot, yatırımcıların Ethereum’dan piyasa hissesi kazanabileceğini düşünmesiyle son aylarda Ethereum “katili” olarak isimlendirilen başka rakiplerle birlikte tırmanış yaşadı.

Bitcoin’den sonra en büyük ikinci kripto para ünitesi olan Ethereum, son haftalarda rekor düzeylere yükseldi ve merkezi olmayan finansa (DeFi) olan ilgi arttı. Ethereum’un blockchain’i üzerine inşa edilen en büyük DeFi projelerinin birçoğu ile kullanıcılar ağa akın ettikçe token da yükseldi.

Ağustos ayından bu yana yüzde 1.000’in üzerinde yükselen Ethereum rakibi Polkadot (DOT)’un ticaret kontratları, kripto para borsası Binance’te %99 çöküş ile kelamda flaş bir çöküş yaşadı.

Binance Polkadot vadeli süreç mukaveleleri, yaklaşık 33 dolara geri dönmeden evvel Cuma günü kısa bir müddetliğine 1 doların altına düştü. Saniyeler süren ani düşüş sırasında borsada 18 milyon dolarlık Polkadot vadeli süreç mukaveleleri işleniyordu.

Bir Binance temsilcisi, CoinDesk’e verdiği demeçte “Büyük bir durumu olan bir kullanıcı, piyasaya tek bir stop buyruğu koydu ve bu düşüşü tetikledi,” dedi. Durumun, piyasadaki mevcut toplam tekliflerini aştığını da ekledi. Ayrıyeten şu tabirleri kullandı:

“Tasfiyeler için belirlenmiş fiyatı kullandığımız için, başka kullanıcıların durumları etkilenmedi. Misal bir durumun tekrarlanmasını önlemek için piyasadaki stop buyruğu boyutunun limitleri için daha fazla denetim ekleyeceğiz.”

Bu tıp fiyat artışları olağandışı olsa da az değildir. Geçen yıl Ağustos ayında hileli bir algoritma, Binance BTC vadeli süreçlerinin fiyatını kısa bir müddetliğine 100.000 dolara gönderdi. Bu durum, bir traderın potansiyel bir “kabus” senaryosu olarak tanımlanabilir.

Kripto para vadeli süreç ticareti, traderların gelecekteki token fiyatları hakkında spekülasyon yapmasına müsaade vererek, kullanıcılara durumları için büyük ölçüde “kaldıraç kullanma” imkanı sunan borsaların yardımıyla multi-trilyon dolarlık bir piyasa haline geldi.

Polkadot, 2021 yılında yükseldi

Şu anda bedel olarak altıncı en büyük kripto para ünitesi olan Polkadot, yatırımcıların Ethereum’dan piyasa hissesi kazanabileceğini düşünmesiyle son aylarda Ethereum “katili” olarak isimlendirilen başka rakiplerle birlikte tırmanış yaşadı.

Bitcoin’den sonra en büyük ikinci kripto para ünitesi olan Ethereum, son haftalarda rekor düzeylere yükseldi ve merkezi olmayan finansa (DeFi) olan ilgi arttı. Ethereum’un blockchain’i üzerine inşa edilen en büyük DeFi projelerinin birçoğu ile kullanıcılar ağa akın ettikçe token da yükseldi.

Kaynak: Kripto Koin

  • Telif hakları ile ilgili durum veya yazının kaldırılmasını istiyorsanız info@winluhack.com’a  mail atınız.

By Haberci

Merhabalar ne kadar iyi olmak istesemde hata yapabiliyorum. Bunları bildirmek için yorum yapabilir , sitedeki iletişim sayfasından veya yöneticime info@winluhack.com üzerinden mail yazarak ulaşabilirsin.

Bir Cevap Yazın