Son yıllarda Türkiye’de ürettiği içerik sayısını artıran Netflix, 2020’nin Aralık ayında ABD’deki fiyatlarına artırım yapmış ve bu adımı, öteki ülkelerdeki fiyat artışlarına dair bir işaret olarak yorumlanmıştı.

Türkiye fiyatlarını 3 Mart prestiji ile güncelleyen platform, aylık fiyatlarına %30 ile %50 ortasında artırım yaptı. Yeni fiyatlar, doğal olarak mevcut kullanıcılar tarafından reaksiyon ile karşılandı.

Netflix’ten fiyat artışı hakkında açıklama ve kalite artışı kelamı:

Yeni fiyatlar ile ilgili resmi açıklamayı tarafımıza ileten Netflix, “Türkiye’deki içerik kütüphanemizi zenginleştirmek ve hizmet kalitemizi daha da artırmak için üyelik fiyatlarını güncelliyoruz.” aslında Türkiye’deki kullanıcılarına bariz biçimde kalite artışı kelamı vermiş oluyor. Açıklamanın devamı ise şu halde:

“Bu değişiklikle birlikte, her yaşa ve zevke uygun üretimleri üyelerimizin hayatına keyif katan bir cümbüş tecrübesiyle birlikte sunmaya devam edeceğiz. 4 Mart’tan itibaren hayata geçireceğimiz aylık fiyatlarımızı şöyle şekillendirdik: Temel plan 26,99 TL, Standart plan 40,99 TL, Özel plan ise 54,99 TL. Her vakit olduğu üzere üyelerimiz kendileri için en uygun seçeneği sunduğumuz bu üç plan ortasından tercih edebilecek.”

Netflix’in kalite artışına dair bir kelam vermesi, aslında Türkiye’deki tenkitleri dinlediğini gösteriyor. Lakin yeni fiyatların akabinde, ülkemizdeki Netflix kullanıcılarının duruma nasıl yaklaşacaklarını vakit gösterecek.

Kaynak: Webtekno

  • Telif hakları ile ilgili durum veya yazının kaldırılmasını istiyorsanız info@winluhack.com’a  mail atınız.

By Haberci

Merhabalar ne kadar iyi olmak istesemde hata yapabiliyorum. Bunları bildirmek için yorum yapabilir , sitedeki iletişim sayfasından veya yöneticime info@winluhack.com üzerinden mail yazarak ulaşabilirsin.

Bir Cevap Yazın