Samsun’da İbrahim Zarap’ın, eski eşini sokak ortasında kızlarının gözü önünde darbettiği imajlar tüm Türkiye’yi ayağa kaldırdı. Samsun’da İbrahim Zarap isimli şahsın, eşini sokak ortasında bayıltana kadar darp etmesi toplumsal medyanın gündeminde oturdu. Samsun’da gece vakti eşi tarafından şiddet uygulanan bir bayan, 5 yaşındaki çocuğunun gözleri önünde canice darp edildi. Darp eden kişinin İbrahim Zarap olduğu ortaya çıktı. Pekala, İbrahim Zarap kimdir? Samsun’da apartman önünde eşine şiddet uygulayan İbrahim Zarap tutuklandı!İbrahim Zarap daha evvel de tekraren bayanı öldüresiye dövdüğü ortaya çıktı! İşte ayrıntılar haberimizde…

İBRAHİM ZARAP KİMDİR?

Samsun’da yaşandığı argüman edilen olayda eşi ve 5 yaşlarında olduğu kestirim edilen küçük kızı ile birlikte yürüyen bir adamın eşini öldüresiye darp ettiği manzaralar toplumsal medyada binlerce kişiyi adeta ayağa kaldırdı. İbrahim Zarap’ın saldırısı sonrasında kanlar içinde şuurunu kaybeden bayanın, çağrılan sıhhat grupları tarafınca Samsun Gazi Hastanesine sevk edildiği bildirilirken gelen son dakika haberine nazaran; Burada birinci müdahalesi yapılan bayanın, hayati tehlikesinin bulunmadığı öğrenildi. Adliyeye sevk edilmesinin akabinde İbrahim Zarap tutuklandı.

Eşi olduğu ileri sürülen bayana yanı başlarındaki küçük kızın çığlıklarına karşın tekme atan adam kendisine kelamlı olarak “Ne yapıyorsun sen” diyenlere de reaksiyon gösterdi. Görüntüyü çeken kişinin eşine şiddet uygulayan şahsın reaksiyonu sonrasında “Kapıyı kilitle, anahtarı çek, müdahil olma” üzere telaffuzlarda bulunduğu duyuldu. İ.Z.’nin saldırısı sonrasında kanlar içinde kalan ve şuurunu kaybeden bayan, çağrılan ambulansla Samsun Gazi Hastanesine sevk edildi. Burada birinci müdahalesi yapılan bayanın, hayati tehlikesinin bulunmadığı öğrenildi.

İsminin İ.Z. olduğu ileri sürülen saldırgan Başsavcılık tarafından verilen talimatla gözaltına alındı. Şüphelinin emniyetteki süreçlerinin devam ettiği bildirildi.

BAŞSAVCILIK OLAYLA İLGİLİ AÇIKLAMA YAPTI!

Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı, Türkiye’yi ayağa kaldıran bayana şiddet olayıyla ilgili açıklama yaptı.

Yapılan açıklamada, “Samsun ili Canik ilçesinde 06 Mart 2021 tarihinde E.M.’nin boşandığı eski eşi İ.Z. tarafından darp edilmesi olayı haber alınır alınmaz derhal soruşturma başlatılmıştır. Kuşkulu İ.Z. savcılık talimatıyla yakalanarak gözaltına alınmıştır. Soruşturma titizlikle yürütülmektedir. Kamuoyuna hürmetle duyurulur” denildi.

“YAŞANANLAR TÜM TÜRKİYE’Yİ ÜZDÜ”

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca hususla ilgili olarak toplumsal medya hesabından açıklamada “Bir bayanın, sokakta, çocuğunun gözü önünde ağır şiddete maruz kaldığı haberi, tüm Türkiye’yi üzdü. Samsun’daki olayda 112 Acil Takımımız, 21.11’de gelen davet üzerine 21.16’da hastaya, 21.20’de hastaneye ulaştı. Şu an Eğitim Araştırma Hastanesinde olan hastanın hayati sorunu yok” tabirlerine yer verdi.

Dün saat 21.00 sıralarında Canik ilçesi Karşıyaka Mahallesi’nde meydana gelen olayda İbrahim Zarap (27), kendisinde kalan 5 yaşındaki kızları E.M.’yi teslim etmek üzere anne E.M. (24) ile ilçe meydanında bir ortaya geldi. Bu sırada İbrahim Zarap, 3 yıl evvel boşandıkları eski eşi E.M.’ye tekme-tokat saldırdı. İbrahim Zarap’ın yere yığılan bayana tekme atmaya devam ettiği anlar ise bir vatandaş tarafından cep telefonu kamerasıyla anbean kayıt altına alındı.

“OLAYIN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ”

Samsun Valisi Zülkif Dağlı ise olayın başladığı andan itibaren mağdurun yanında olduğunu belirterek şu sözlere yer verdi:

“Emniyet ünitelerimiz olaya süratlice dahil olup 4 dakikada olay yerine gittiler. Biz de akşam 3 buçuğa kadar buradaydık. Mağdurun durumu âlâ, lakin şuuru kapalı pek konuşamadı; ancak düzgün olduğunu bize söyledi. Mağdur bir an evvel güzelleşmek istiyor. Karşıdaki istikrarsız biri hem de alkollü bir anda bu türlü bir olay yaşanmış. Birkaç gün burada denetim altında kalacak. Küçük çocuğumuz ise 5 yaşında maalesef bu türlü bir travmaya maruz kaldı. Tüm gece yanındaydık, şu an dedesi ve anneannesiyle birlikte ruhsal takviye bekliyor ailemizin yanındayız. Burada bizi teselli eden, caninin tutuklanıp cezaevine gönderilmesi. Devletimiz bu hususa hakim, pek çok devlet büyüğümüz davanın takipçisi olacaklarını söz ettiler. Hem çocuğumuz bir an evvel travmadan kurtulsun, hem de mağdur güzelleşsin diye daima birlikte canla başla çalışıyoruz. Bir daha Allah bu türlü bir badireyi yaşatmasın ki böylesi bir olayın 8 Mart’tan evvel yaşanması çok makûs. Bunların yaşanmaması için elimizden geleni yapıyoruz”

  • Telif hakları ile ilgili durum veya yazının kaldırılmasını istiyorsanız info@winluhack.com’a  mail atınız.

By Haberci

Merhabalar ne kadar iyi olmak istesemde hata yapabiliyorum. Bunları bildirmek için yorum yapabilir , sitedeki iletişim sayfasından veya yöneticime info@winluhack.com üzerinden mail yazarak ulaşabilirsin.

Bir Cevap Yazın