Son birkaç yıl içinde e-ticaretle birlikte sanal paraların var olmaya başladığı bir sisteme hakikat geçiş yapmış bulunmaktayız.

Bitcoin ile başlayan bu evrim süreci de alt coinlerle devam etmekte ve gelişmektedir. Bu yeni kripto paralardan biri olarak da karşımıza Holo kripto parası çıkmaktadır.

Holochain sistemi üzerinde oluşturulmuştur. Holochain, varolan ve gerçek eşler ortası uygulamalar için ortaya çıkmış, açık kaynak kodlu bir platformdur.

Bilgi sayma platformu olarak da isimlendirilebilir.  Bir network ağı kullananlar ortasında bir temas ve köprü misyonu taşımaktadır. İşte Holocoin’e dair merak edilen ayrıntılar..

HOLOCOİN ( HOLOCHAİN) NEDİR?

Geliştiricilere merkezsiz uygulamalar oluşturmaları için bir çerçeve (framework) sunan Holochain, data merkezli Blockchain paradigmasını temsilci merkezli bir sisteme dönüştürmeyi amaçlayan bir platformdur.

Türk kripto para topluluğunun yakından takip ettiği HOT ise, Holochain ağının lokal kripto para ünitesidir.

Holochain’ın sistemi bir holograma emsal, böylelikle dengeli bir bütün, başka ayrı bileşenlerden bir ortaya getirilir. Tıpkı halde ışık ışınları 3 boyutlu bir desen oluşturmak için etkileşime girer.

Her bir temsilcinin bilgileri halka açık Blockchain’de saklaması ve doğrulaması gerekmediğinden Holochain klasik zincirlerin bant genişliğinin bir kısmını tüketir. Holochain ayrıyeten bir madencilik bileşenine sahip olmadığı için proof-of-work algoritması hesaplamaları için harcanan elektrik yahut süreç gücü yoktur.

BİTCOİN’DEN FARKI

Blockchain sistemi data merkezli olan ve tek bir genel bilgi topluluğundan oluşmaktadır.

Holochain ise özne merkezli bir yapıya sahip ve bağımsız davranmaya müsaade veren bir sistemdir. Bu kripto paranın merkezi değil, kullanıcı merkezli olduğunu söylemek mümkündür.

Holochain sistemi özünde kullanıcılarına;

  • Kendi bilgilerini kendilerinin kullanabilmesini,
  • Kendi kimliklerine sahip olabilmeyi,
  • Muhtaçlıklarını karşılayabilicek sistemler kullanabilmeyi,
  • Merkezi sistemler olmadan süreçler yapabilmeyi,
  • Daha süratli, kolay ve uygun fiyatlı bir sistem sunmaktadır.

HOT TOKEN

Holochain, 30.202 ETH’ı bulan bir ICO’yu yani birinci halka arzı tamamladı. Holochain ICO’sunda 133.214.575.156 HOT token’ın satışı gerçekleştirildi.

Toplam HOT token arzı evvelce belirlenmemiştir. Bu bahiste geliştirici aktiflikleri üzere faktörlere bağlı olarak sabit bir formülle token arzı artırılıyor.

HOT şu anda bir Ethereum ERC-20 token’ıdır. Bu nedenle donanım cüzdanları dahil olmak üzere rastgele bir Ethereum cüzdanında saklanabilir.

Kaynak: Ensonhaber

  • Telif hakları ile ilgili durum veya yazının kaldırılmasını istiyorsanız info@winluhack.com’a  mail atınız.

By Haberci

Merhabalar ne kadar iyi olmak istesemde hata yapabiliyorum. Bunları bildirmek için yorum yapabilir , sitedeki iletişim sayfasından veya yöneticime info@winluhack.com üzerinden mail yazarak ulaşabilirsin.

Bir Cevap Yazın