Investing.com datalarına nazaran, piyasa kıymeti açısından en büyük birinci 25 kripto para ünitesi içerisinde son 24 saat içinde en fazla kazanım elde eden kripto para ünitesi %12.54 ile Aave (AAVE) oldu.

Önde gelen DeFi platformu, son 7 günde %20 kıymet kazandı. Dün 356 dolar düzeyinden süratle yükselmeye başlayan altcoin, bugün 417 dolara kadar ulaşarak hayli uygun bir performans sergiledi.

Böylelikle AAVE, Bitcoin’in sert düşüşü ile başlayan süreçteki kayıplarını kıymetli ölçüde geri almış oldu ve son 14 gündeki kaybını %8’e kadar düşürdü.

Aave (AAVE) Neden Yükseldi?

Önde gelen DeFi platformu, bugün piyasanın geri kalanı üzere epey âlâ bir gün geçirdi. Bitcoin’in tekrar 50.000 dolar düzeyinin üzerine çıkmasıyla birlikte, birçok önde gelen altcoin değerli kazanımlar elde etti. Bunlardan biri ise, %9’ün üzerinde bir yükseliş kaydeden ve DeFi alanının bir diğer önde gelen projesi olan Uniswap (UNI) oldu. UNI bugün, 28 dolardan 31 dolara kadar yükseldi.

AAVE, 1.9 trilyon dolarlık teşvik paketi beklentisinin piyasaya getirdiği olumlu havadan yararlanmış görünüyor.

Bununla birlikte, AAVE CEO’su Stani Kulechov, Cuma günü kripto para teşebbüs şirketi Variant Fund’a ortak olarak katılacaklarını duyurmuştu.

Aave (AAVE) yayın saati itibariyle 409 dolardan süreç görüyor.

Kaynak: Coinkolik

  • Telif hakları ile ilgili durum veya yazının kaldırılmasını istiyorsanız info@winluhack.com’a  mail atınız.

By Haberci

Merhabalar ne kadar iyi olmak istesemde hata yapabiliyorum. Bunları bildirmek için yorum yapabilir , sitedeki iletişim sayfasından veya yöneticime info@winluhack.com üzerinden mail yazarak ulaşabilirsin.

Bir Cevap Yazın