Haber-Kamera Ali Kerem BENGİ İSTANBUL DHA

‘Derinlere Hürmet Dalış Topluluğu’ üyeleri ve dünya rekortmeni hür dalış ulusal sportmeni Bilge Çingigiray 8 Mart Dünya Bayanlar Günü nedeniyle 6 metre derinlikte bir kutlama gerçekleştirdi. Denizin altındaki kutlama su altı kamerasına bu türlü yansıdı.

Derinlere Hürmet Dalış Topluluğu üyeleri ve dünya rekortmeni özgür dalış ulusal atleti Bilge Çingigiray 6 Mart sabahı Maltepe Kıyısı’na geldi. Dalgıçlar daha sonra denizin yaklaşık 6 metre derinliğe inerek ‘İstanbul Mukavelesi Yaşatır’ ve ‘8 Mart Dünya İşçi Bayanlar Günü Kutlu Olsun’ pankartları açtı. Dalgıçlar daha sonra su yüzeyine çıkarak meşale yaktı. Öte yandan kutlama su altı kameralarıyla da görüntülendi.

Bilge Çingigiray, ‘Bugün 8 Mart Dünya Bayanlar günü anmak için arkadaşlarla bir arada özel bir dalış yaptık. 10 derece suda bizim için çok büyük bir maceraydı. Bayan ve Erkek dalgıçlarla daima birlikte bugün özel gün için daldık. dedi. Üniversite öğrencisi Yeşim Ayar, Bayanın yerinin yalnızca belirlenen kılıflar dışında olduğunu Bayanın yalnızca yeri yalnızca su altı olsun, su üstü olsun, laboratuvalar olsun. Her yerde olduğunu gösterebilmek için bu türlü tertibe katılarak memnun oldum tabirlerini kullandı.

Denizdeki bayanlara İstanbul Bayan Motosikletçiler Kümesi üyeleri karadan kutlamaya katıldı. Küme üyesi bir bayan ‘8 Mart Dünya Bayanlar günü kutlamak gayeli toplanmış durumdayız. Dalgıç bayanlarla birlikte denizde şovumuzu sağladık. Herkesin 8 Mart Dünya Bayanlar günü kutlarım. dedi.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı

By Haberci

Merhabalar ne kadar iyi olmak istesemde hata yapabiliyorum. Bunları bildirmek için yorum yapabilir , sitedeki iletişim sayfasından veya yöneticime info@winluhack.com üzerinden mail yazarak ulaşabilirsin.

Bir Cevap Yazın