Kripto para ünitelerinin kurumsal olarak benimsenmesi, görünüşe nazaran Asya’ya da yayılıyor.

Çin merkezli teknoloji şirketi Meitu, 7 Mart tarihli basın açıklamasına nazaran, nakit rezervleriyle 22.1 milyon dolar bedelinde Bitcoin ve 17.9 milyon dolar bedelinde ise Ethereum satın aldı. Meitu, bu çeşit bir atılım yapan Hong Kong borsasına kayıtlı birinci şirket olma unvanını üstleniyor.

Bununla birlikte şirketin idare heyeti, kripto para ünitelerine 100 milyon dolara kadar yatırım yapmayı kabul etti.

456 milyondan fazla kullanıcıya sahip fotoğraf düzenleme uygulamasının sahibi olan Meitu, blokzinciri teknolojisinin yıkıcı gücünü internet ile karşılaştırıyor. 00’li yıllardaki taşınabilir internet ile karşılaştırarak, kesimin hala erken etaplarından yer aldığına inanıyor

Meitu, Blokzincirine Girmek İstiyor

İdare heyeti, yatırım yapılan iki kripto para olan Bitcoin ve Ethereum’un gelecekte daha fazla takdir görebileceğini düşünüyor.

“Uzun vadeli beklentilere karşın, genel olarak kripto para ünitesi fiyatları hala epeyce değişken ve bu nedenle Heyet şu anda en büyük iki kripto para ünitesine piyasa bedeli olan Ether ve Bitcoin’e yatırım yapmaya karar verdi ve Konsey, uzun vadede hissedar kıymetini artırması gerektiğine inanıyor.”

Bununla birlikte, Ethereum takviyeli merkeziyetsiz uygulamaları (dApps) başlatarak blokzinciri sanayisine girmek istiyor:

“Şirket şu anda, Ethereum tabanlı dApp’lerin başlatılması ve potansiyel yatırımlar için uygun denizaşırı blokzinciri tabanlı projeleri belirleme de dahil, lakin bunlarla sonlu olmamak üzere, blokzinciri teknolojilerini çeşitli denizaşırı işletmelerine entegre etmenin fizibilitesini kıymetlendiriyor.”

Kaynak: Coinkolik

  • Telif hakları ile ilgili durum veya yazının kaldırılmasını istiyorsanız info@winluhack.com’a  mail atınız.

By Haberci

Merhabalar ne kadar iyi olmak istesemde hata yapabiliyorum. Bunları bildirmek için yorum yapabilir , sitedeki iletişim sayfasından veya yöneticime info@winluhack.com üzerinden mail yazarak ulaşabilirsin.

Bir Cevap Yazın