Dünyanın en tanınan çevrimiçi yayın platformlarından biri olan Netflix, uzun yıllardır ülkemizde de faaliyet gösteriyor. Platformun Türkiye fiyatları bugün %34 ile %50 ortasında değişen oranlarda artış gösterdi. Bu durum toplumsal medyanın da lisanında düştü.

Bahisle ilgili olarak yapılan paylaşımlardan biri de Blu TV CEO’su olan A. Doğan Yalçındağ’dan geldi. Yalçındağ bu paylaşımında “26,99’lar.. 54,99’lar.. vay vay” kelamlarını kullandı. Akabinde da kendi platformlarındaki aylık fiyatı paylaştı.

Netflix fiyatları arttı

Netflix’in yeni fiyatlandırması şimdilik yeni kullanıcıları etkilerken eski kullanıcılar için fiyatta artık bir değişiklik olmadığı görülüyor. Mevcut aboneler de muhtemelen yeni periyottan itibaren yeni fiyatlar üzerinden hizmet almaya devam edecek.

Yeni artırımlarla birlikte daha evvel 17,99 TL olan, tek aygıttan 480p çözünürlükte yayın izlenebilen Temel paketin fiyatı 26,99 TL’ye yükselecek. İki aygıttan giriş yapılabilen standart paketin fiyatı 40,99 TL’ye yükselecek. En geniş paket olan Özel paket ise 54,99 TL olacak.

Netflix ise yaptığı açıklamada “Türkiye’deki içerik kütüphanemizi zenginleştirmek ve hizmet kalitemizi daha da artırmak için üyelik fiyatlarını güncelliyoruz.” demişti. Bu da ülkemizde daha varlıklı bir içerik kütüphanesi görebileceğimiz manasına geliyor.

Blu TV CEO’sundan Netflix’e gönderme

Blu TV CEO’su Doğan Yalçındağ, Netflix fiyatlarının yüksekliğine dikkat çektiği Twitter gönderisine ek olarak “Bizde yıllık alırsanız aylık (taksit seçeneği ile) 9,90” tabirini kullandı. Blu TV ülkemizin en eski platformlarından biri olarak biliniyor.

Netflix’in yeni fiyatlandırması kullanıcılardan reaksiyon toplamıştı. Netflix’in yeni fiyat siyaseti hakkında ne düşünüyorsunuz? Bu fiyatı hak etmesi için Netflix’in kütüphanesine hangi içerikleri eklemesini bekliyorsunuz?

Kaynak: Webtekno

  • Telif hakları ile ilgili durum veya yazının kaldırılmasını istiyorsanız info@winluhack.com’a  mail atınız.

By Haberci

Merhabalar ne kadar iyi olmak istesemde hata yapabiliyorum. Bunları bildirmek için yorum yapabilir , sitedeki iletişim sayfasından veya yöneticime info@winluhack.com üzerinden mail yazarak ulaşabilirsin.

Bir Cevap Yazın