Binance CEO’su Changpeng Zhao, evvelki gün Coinbase’in halka arzıyla alakalı olarak bir tweet attı ve dünyaca ünlü kripto para borsasını ve CEO’su Brian Armstrong’u kutladı.

Zhao, Coinbase’i kutlama bildirisinde, şu tabirleri kullandı:

“Tebrikler Coinbase ve Brian Armstrong. Genelde rakip borsalar hakkında yorum yapmam ancak bu bir istisna gerektiriyor.”

Zhao’nun bu kutlama iletisine Brian Armstrong da “Teşekkür ederim. Klas bir hareket. Hızınızdan inanılmaz derecede etkilendim. Olağanüstü bir CEO/kurucusunuz” sözlerini kullandı.

Coinbase’in Binance’i Şikayet Ettiği Ortaya Çıktı

Dün bunlar yaşanırken, bugünse Coindesk’in bir haberine nazaran Coinbase, SEC’e gönderdiği bir yazıda Binance’i tabiri caizse şikayet etti.

Yetkili makamların yaptırım eksikliği nedeniyle, offshore kripto para borsaları ABD’li tüketicilere ‘cezasız’ olarak denetlenmemiş hizmetler sunuyor. Coinbase de bu durumdan yakınarak ABD Menkul Değerler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) yolladığı bir yazıda rakip kripto borsası Binance’ten bahsetti.

Bilindiği üzere SEC halka arzın eşliğinde ve bu tarafta çalışmalar devam ediyor. Tanınan borsa SEC’e öteki kripto para borsalarının yasal düzenlemelerden nasıl kurtularak, hizmetlerine devam ettiğine dair bir yazı gönderdi. Bu yazıda borsa, kurallara bağlı olmanın zorluklarından ve risklerinden bahsetti.

Coinbase, kendileri uymak zorunda kalırken, Binance üzere başka borsaların regülasyonlardan kaçtığını söz ederek rekabetin zorluğunu lisana getirdi.

Kripto para borsalarında regülasyonlarla ile uyumlu kalmak, halka açık bir şirket haline gelmeden evvel S-1 formundaki başkan kripto borsasının işi için bir risk olarak vurgulandı. Coinbase, şirketin öteki yetki alanlarındaki kontrolden kaçmış görünen düzenlemesiz şirketlerle rekabet etmesi gerektiğinden, bu ahengin bilhassa külfetli olduğunu söyledi. Şirket, Binance‘i ismiyle, tahminen de Coinbase’in en az düzenlemeye tabi ve en kuvvetli rakibi olarak açıklayacak kadar ileri gitti:

“Binance üzere, sadece kripto para pazarına odaklanan ve çeşitli derecelerde düzenleyici bağlılığa sahip birkaç şirketle de rekabet ediyoruz.”

Yakında listelenecek kripto para ünitesi borsası, daha az katı mahallî kurallarla yetki alanlarında faaliyet göstermeyi seçen rakiplerin “potansiyel olarak eğilimlere daha süratli ahenk sağlayabilecek, daha fazla sayıda kripto parayı destekleyebilecek ve gelişebileceklerine” dikkat etti.

Kaynak: Coinkolik

  • Telif hakları ile ilgili durum veya yazının kaldırılmasını istiyorsanız info@winluhack.com’a  mail atınız.

By Haberci

Merhabalar ne kadar iyi olmak istesemde hata yapabiliyorum. Bunları bildirmek için yorum yapabilir , sitedeki iletişim sayfasından veya yöneticime info@winluhack.com üzerinden mail yazarak ulaşabilirsin.

Bir Cevap Yazın