Ankara Fırıncılar Odası’nın ekmek fiyatlarına yaklaşık yüzde 16 artırım yapma kararı mahkemeye taşındı. Ankara Valiliği, Ankara Ticaret Odası’nın tarifesinin iptal edildiğini ve mahkemeye dava açıldığını belirtti.

Ankara Valiliği tarafından yapılan açıklamada ,”Ekmek ve pide fiyatlarına yapılmak istenen artırım oranına itiraz komitede değerlendirilmiş, ATO’nun tarifesi iptal edilmiştir. Ankara Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğinin ekmek ve pide fiyat tarifesine yönelik Ticaret Mahkemesinde itiraz davası açılmıştır” denildi.

Ankara Fırıncılar Odası Başkanı Gürsel Alnıaçık’ın fırıncıların daha fazla ziyan etmemesi için ekmek fiyatlarına yaklaşık yüzde 16 artırım yapıldığını açıklamıştı. .

Ankara’da ekmek fiyatlarını 1 lira 50 kuruştan, 1 lira 75 kuruşa çıkartan artırımla ilgili açıklama yapan Ankara Valisi Vasip Şahin, Fırıncılar Odası ile yapılacak toplantılar sonrasında ortak bir karara varmaya çalışacaklarını söylemişti. Şahin, uzlaşı olmaması durumunda ise yargı yoluna gideceklerini açıklamıştı. (HABER MERKEZİ)

By Haberci

Merhabalar ne kadar iyi olmak istesemde hata yapabiliyorum. Bunları bildirmek için yorum yapabilir , sitedeki iletişim sayfasından veya yöneticime info@winluhack.com üzerinden mail yazarak ulaşabilirsin.

Bir Cevap Yazın