YouTube, Android için yeni bir tasarımsal değişikliğe gidiyor. Buna nazaran Google, YouTube yorumları için yeni bir dizaynlar denemeye başladı.

YouTube böylelikle, içerik üreticilerin izleyicilerle daha kolay irtibata geçebilmek için yorumlar kısmını daha kolay kullanılabilir hale getirecek.

Google’dan YouTube yorumları için yeni tasarım

Google’ın YouTube arayüzünde yeni bir yorumlar tasarımı denediği ortaya çıktı. Android YouTube uygulaması üzerinde yorum yapmak için bir yoruma dokunmanız gerekiyor. Böylelikle öteki yorumları görüp birebir vakitte görüntüye yorum ekleyebilirsiniz.

Android için denenen yeni YouTube özelliği, görüntünün altına süratlice yorum eklemenizi sağlayacak. Yani başka yorumları görmek zorunda kalmadan kendi yorum ekleyebileceksiniz. Bu yeni YouTube tasarımı Android Police tarafından keşfedildi.

Şayet öteki yorumları görmek isterseniz, bu süratli karşılığın yanında yer alan tüm yorumları gör tuşu devreye giriyor. Bu yorum ekranının yanında tüm yorumların sayısını görmek de mümkün.

YouTube, yorum kısmı için bunun dışında iki başka tasarım daha deniyor. Bu dizaynlardan birinde oklarla yorumları görüntüleyebiliyorsunuz. Öteki tasarım ise e tüm yorumları görüntülemenizi sağlayan bir düğmeyi içeriyor.

YouTube yorumları için denenen üç farklı tasarım

Google, Nisan 2020’de uygulamanın yorumlar kısmına daha kolay erişilebilmesi için kıymetli değişiklikler yapmıştı. Lakin firmanın bu tasarımı şimdi kâfi görmediği ortada..

Şu an için bu yeni yorum ekranı tasarımı beta testinde. Bu betanın kimi YouTube beta kullanıcılarında görüldüğü de ortaya çıktı. Bu denmelerin gerçek tasarım haline gelip gelmeyeceği ise merak konusu.

YouTube için yorumlar platformun en değerli özelliklerinden biri. Kullanıcıların yorumlara kolay erişimi ve içerik üreticilerle daha fazla etkileşime girmesi Google için büyük ehemmiyet taşıyor. Son yıllarda taşınabilir internet kullanımının artması da Google’ın YouTube uygulamasında daha fazla güzelleştirme yapmasını sağlıyor.

Kaynak: Shiftdelete

  • Telif hakları ile ilgili durum veya yazının kaldırılmasını istiyorsanız info@winluhack.com’a  mail atınız.

By Haberci

Merhabalar ne kadar iyi olmak istesemde hata yapabiliyorum. Bunları bildirmek için yorum yapabilir , sitedeki iletişim sayfasından veya yöneticime info@winluhack.com üzerinden mail yazarak ulaşabilirsin.

Bir Cevap Yazın