AKILALMAZ OLAY

Atv ekranlarında Müge Anlı’nın sunduğu programda bir süredir işlenen bir olay akıllara durgunluk verirken ortaya çıkan gerçeklerle televizyon tarihinde de bir ilki gerçekleştirdi adeta. Ölen annesinin erkek olduğunu öğrenen kızın hikayesine gelin birlikte bakalım.

Geçtiğimiz yıl 8 Mart’ta İstanbul Kumburgaz’da oturan ve ‘HANDAN’ isimli bir butiği işleten Şükran Aktaş(60) fenalaşarak Silivri Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Aktaş bütün müdahalelere rağmen yaşamını yitirdi. Doktorlar, Aktaş’ın ölümünü şüpheli bulunca ceset Adli Tıp’a kaldırıldı.

Adli Tıp’ta yapılan incelemede Aktaş’ın erkek olduğu ortaya çıktı. Bu ilginç durum, Aktaş’ın eşi ve 22 yaşındaki kızına bildirildi. Genç kız aldığı haberle şok olurken, eşi ‘Nasıl olur, benim eşim kadındı’ diye konuştu. Ölen Şükran Aktaş’ın eşi ve kızı Adli Tıp’ta bir başka gerçeği daha öğrendi.Çevresinde Handan Kaya olarak tanınan kadının çantasından çıkan Şükran Aktaş kimliği de bir başka kadına aitti.

Yapılan araştırmalara göre ölen kadının asıl adının Nail Ç. Olduğu, sahte diplomayla hastanelerde hemşirelik yaptığı, daha sonra Kumburgaz’da kendi adını taşıyan bir butik açarak yaşamını sürdürdüğü ortaya çıktı. Bu durum en çok da ölen kadının üniversite mezunu kızı Tansu’yu derinden etkiledi. Yıllarca anne olarak bildiği Handan Kaya’nın erkek çıkmasıyla yıkılan genç kız, gerçek anne ve babasını merak ederken ikinci gelişme yaşandı.

Müge Anlı’nın programına katılan Aysel Başar adlı kadın, ’28 Şubat 1994 yılında Çorlu Devlet Hastanesi’nde kız bebeğim dünyaya geldi. Bebeğim hastanede çalındı. Tansu benim bebeğim olabilir.’ Dedi. Fatma Çelik isimli kadın ise yayına bağlanarak ‘‘Ben Aysel hanım ile aynı gün doğum yaptım ve aynı odada kaldık. Hemşire kılığında odamıza giren kadın iri yarıydı, siyah pelerini vardı. Çifte alyans takıyordu ve altın rengi saati vardı. Önce benim oğlumu ilaç verme bahanesiyle almak istedi ancak annem ‘ben de geleyim’ deyince vazgeçti. Sonra Aysel hanımın bebeğini alıp gitti’’ iddiasında bulundu.

Ölen Handan Kaya’nın siyah pelerini, çifte alyansı ve altın rengi saatinin olduğu öğrenildi. Aysel Başar Tansu’ya ‘Ne olur gel DNA testi yaptır, sen benim çocuğumsun’ diye yalvardı.Aysel Başar ,Tansu’ya ‘Bana çok benziyorsun. Her şey örtüşüyor. Hiç şüphem yok, sen benim kızımsın’ dedi. Tansu’da ‘’Görgü tanıklarını dinledikten sonra evde arama yaptım. Gerçekten annemin tarife uyan siyah pelerini, çift alyansı ve saati vardı. Bu yüzden DNA testini kabul ettim’’ dedi. DNA testi sonucuna göre kuşkusuz Aysel Başar’ın kızı TANSU.

İddialara göre gerçek Şükran Aktaş, 10 yıl önce kimliğini kaybeden bir vatandaş, 3 çocuk annesi Şükran Aktaş ‘’Ben kimliğimi kaybettim. Herhalde benim kimliğimi aldı.’’ diyor.

Nail Ç.’nin ağabeyi de ‘Bir gün köye geldi ve askere gideceğini söyledi. Evraklarını da aldı ve gitti. O günden sonra haber alamadık.’ Diye konuştu. Nail Ç.’nin akrabaları ‘En son 12 yaşında gördük.’ diyor. Köydekiler ise ‘Biz ona benzeyen birisini gördük ama hamile kıyafetleriyle dolaşıyordu.’ diye konuştu.

Anne - kız 24 yıl sonra kavuştu - Müge Anlı İle Tatlı Sert 28 Mart 2018 -  YouTube

Bir Cevap Yazın